1. START
  2. AKTUALNOŚCI
  3. KONKURSY
  4. ORGANIZACJA
  5. KONTAKT

STOWARZYSZENIE " WIELKI MAŁY UŚMIECH "

„Wielki Mały Uśmiech” kończy lato na sportowoW minioną sobotę, 20 sierpnia, dzieci ze Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” spędziły dzień pełen śmiechu, emocji i atrakcji.
Tegoroczny piknik, podobnie jak rok temu, odbył się na terenie wiaty edukacyjnej „Gajówka”, gdzie dzieci mogły korzystać ze wspaniałej pogody, bezpiecznie bawić się oraz zdobywać trofea sportowe. Na podopiecznych Stowarzyszenia czekało bardzo dużo atrakcji: jazda bryczką, przejażdżki quadami po leśnych dróżkach, animatorzy a także wspaniały dmuchany zamek. Najważniejsze jednak było poczucie wspólnoty.
Na dzieci już od początku pikniku czekało bardzo wiele emocji, został bowiem rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Mówię: STOP uzależnieniom”, zorganizowany specjalnie dla podopiecznych Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” w ramach projektu Mówimy NIE uzależnieniom. Dyplomy i medale wręczył przewodniczący jury konkursu, Pan Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna. Później dzieci rozpierzchły się po całym terenie „Gajówki”, biegając i bawiąc się. Czas dzieciom umilali Państwo Katarzyna i Marcin Rzymscy z KidsAcademy z Wrześni, profesjonalni animatorzy gier i zabaw. Zorganizowali oni wiele konkursów i zajęć, od rzucania podkową, po chodzenie na szczudłach. Aby podopieczni Stowarzyszenia nie opadli z sił – zapewniono im smaczny posiłek – kiełbaskę z ogniska, a także słodkie co nieco. Śmiech dzieci nie milkł ani na chwilę. Mając wspaniałą okazję – dzieci korzystały z beztroskiej zabawy i doskonałej pogody. Nieustannie ustawiały się kolejki chętnych do przejażdżki bryczką oraz quadem.
Dodatkową atrakcją były zawody sportowe, poprowadzone przez animatorów z KidsAcademy. Dzieci – podzielone na trzy zespoły – rywalizowały ze sobą w kilku wesołych kategoriach, m.in. w spacerze gąsienicy, a także w przeciąganiu liny. W tej konkurencji do podopiecznych Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” dołączyli ich rodzice i opiekunowie. Dobrze, że lina była długa, bo inaczej wszyscy chętni by się przy niej nie pomieścili.
Jak powiedział nam założyciel Stowarzyszenia, Pan Andrzej Mendyk, ideą takich spotkań jest przede wszystkim zacieśnianie więzów przyjaźni między dziećmi, ale też organizowanie możliwości wspólnego spędzania czasu dla dzieci i ich rodziców lub opiekunów. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci – nie wspominając już o wielkiej frajdzie, jaką dzieciom sprawiły wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Nagrodami w małej olimpiadzie sportowej Stowarzyszenia były medale dla wszystkich uczestników konkursu, a także dyplomy. Ceremonię wręczenia medali i dyplomów przeprowadzili przyjaciele Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” Pani Weronika Tadeusz, Pani Katarzyna Mendyk oraz Pan Mikołaj Illukowicz.
Na zakończenie dzieci podziękowały założycielowi Stowarzyszenia, Panu Andrzejowi Mendykowi, za wspaniałą zabawę, tuląc go w wielkim, serdecznym uścisku.
Specjalne podziękowania Założyciel Stowarzyszenia „Wielki Mały Uśmiech” pan Andrzej Mendyk przekazuje Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gniezno panu Michałowi Michalakowi oraz pani Karolinie Fiutak-Łachowskiej i panu Jarosławowi Olejniczakowi za udostępnienie wiaty edukacyjnej „Gajówki”, gdzie dzieci mogły się bezpiecznie bawić. Mali podopieczni Stowarzyszenia swoje gorące podziękowania i pozdrowienia przekazują Państwu Katarzynie i Marcinowi Rzymskim z KidsAcademy z Wrześni za kilka wspaniałych, emocjonujących godzin pełnych zabaw, gier i sportowej rywalizacji.
Dzieci dziękują również panom Adamowi Rakowskiemu i Mirosławowi Ignasiakowi za cudowne przejażdżki bryczką oraz panom Jarkowi Zielińskiemu, Markowi Bugajakowi, Piotrowi Piaseckiemu, Leszkowi Kuszakowi oraz Waldemarowi Konieczce z Grupy ATV Gniezno za emocje związane z jazdą na quadach.
-->


***************************************************************************

Autor i Serwis strony © NET-POS.pl